Renka Ďurčíková

Volám sa Renča a sprevádzam detičky dobrodružstvami v našom lesnom klube. Rada sa zapájam do ich hier a podporujem ich rozprávkové a fantazijné vnímanie sveta, ktoré ma neprestajne fascinuje. Snažím sa im pomáhať, ale aj učiť ich samostatnosti. Teším sa z každého dňa, ktorý s deťmi strávim, pretože nielen ja učím ich, ale predovšetkým oni učia mňa.

Barbora Vaňová

Som Baš/ka a sprevádzam našich mravcov od hliny až k autobusu. Vyštudovala som predškolskú pedagogiku, z ktorej teraz čerpám pri práci v klube. Teší ma, že môžem byť súčasťou tohto jednoduchého a zároveň veľmi zložitého detského sveta, plného príbehov, farieb, fantázie a úprimného tešenia sa zo všetkého maličkého. Tak ako ma naši mravčekovia každý deň prijmú medzi seba a učia ma radosti, trpezlivosti a úprimnosti, tak sa aj ja snažím pomôcť im naučiť sa samostatnosti, zodpovednosti a láske ako k sebe navzájom tak aj k našej prírode (ktorá je tiež našou „drahou učiteľkou“).

Lucia Floreková

Som Lucia, okrem iného aj mama dvoch detí a predovšetkým človek, ktorý sa snaží na sebe každý deň pracovať a tiež ktorého teší sprevádzať všetky deti ich detstvom, hrami a dňami, pozorovať ich, učiť sa navzájom, ukazovať im krásy tohto sveta, vyvolávať v nich záujem, zvedavosť a lásku ku všetkému živému a pomáhať im, keď ma potrebujú.

Filip Bednár

Volám sa Filip pre deti aj  Vrana,  lebo krákam a je možné ma nájsť  na strome. Inak pôsobím v umeleckej sfére a tvorivosť mi teda nie je cudzia. Škôlke a deťom som veľmo vďačný a preto je v mojej snahe nájsť pre každé  dieťa miesto v mojom srdci a čas pre porozumenie v okamihoch keď sme spolu.

Tereza Gálová

Som predovšetkým mama dvoch skvelých detí ale tiež „vyškolená“ pedagogička a spoluzakladateľka lesného klubu v Banskej Bystrici.
Mravenisko sme vysnívali pre naše deti ako miesto, kde možno zažiť kus skutočného slobodného detstva-objavovať prírodu a tešiť sa z nej, naučiť sa postarať o seba  a pomôcť iným, keď treba. Je to miesto,  kde sa navzájom inšpirujeme a učíme – malí  od veľkých, veľkí od malých a všetci spoločne od prírody.